Egzaminai

VAIRAVIMO LINIJA MOKYKLINIS EGZAMINAS:

1 TEORIJA: Mokyklinis egzaminas vykdomas nustatytu laiku. Mokinys, atvykęs į teorijos egzaminą, turi išspręsti tris kontrolinius testus (surinkti ne mažiau kaip 90% iš kiekvieno kontrolinio). Jeigu mokiniui nepavyksta išlaikyti teorijos egzamino iš pirmo karto, jis gali laikyti dar vieną kartą. Trečias teorijos egzaminas yra mokamas (10 Eur).

2 PRAKTIKA: Mokinys, išlaikęs teorijos egzaminą, gali laikyti praktinį vairavimą. Atvykęs į egzaminą privalo turėti SD kortelę. Egzaminas vyksta nustatytu maršrutu, kurio trūkmė ne mažesnė kaip 1 valanda. Praktinis egzaminas yra filmuojamas. Neišlaikius praktinio vairavimo egzamino, sekantis egzaminas yra mokamas 30 Eur.  Mokinys negalintis atvykti laiku į egzaminus, privalo įspėti prieš 24 valandas. Atvykus 20 min. vėliau, taip pat laikoma neatvykimu.

Jeigu mokinys neatvyksta į teorijos ar praktinio vairavimo egzaminą nepranešęs – egzaminas laikomas įvykusiu.

VĮ REGITRA EGZAMINAS:

1 TEORIJA: egzaminui laikyti reikalingi dokumentai: asmens tapatybę patvirtinantis dokumentas, vairavimo mokyklos baigimo liudijimas (išduoda vairavimo mokykla), vairuotojo sveikatos patikrinimo medicininė pažyma,  pirmosios medicininės pagalbos kursų baigimo pažymėjimas (galima gauti vairavimo mokykloje), mokestis už egzaminą (mokamas kasose 10.14 Eur).

Daugiau informacijos: http://www.regitra.lt/lt/teise_vairuoti/vairavimo_egzaminai/teorija2

2. PRAKTIKA: vairavimo egzaminui laikyti reikalingi dokumentai: asmens tapatybę patvirtinantis dokumentas, vairavimo mokyklos baigimo liudijimas (išduoda vairavimo mokykla), vairuotojo sveikatos patikrinimo medicininė pažyma, pirmosios medicininės pagalbos kursų baigimo pažymėjimas (galima gauti vairavimo mokykloje), mokestis už egzaminą:  31 Eur.

Daugiau informacijos: http://www.regitra.lt/lt/teise_vairuoti/vairavimo_egzaminai/praktikos_egzaminas

REGISTRACIJA į VĮ „Regitra“ teorijos ir praktikos egzaminus: https://www.eregitra.lt/viesa/interv/Index.php

PATARIMAI

1. Prieš pradedant egzaminą , reikia tinkamai pasiruošti prieš pajudant iš vietos.

2. Tai reiškia : patogiai atsisėsti atreguliuojant sedynę , vairą ,veidrodžius , prisisegti saugos diržą.

3. Po to surasti laisva pavarą , užvesti automobilį , įjungti žibintų artimąsias šviesas.

4. Vėliau išminti sankabą , įjungti pirmą pavarą , ir po trūputi atleisti sankabą iki pajudėjimo iš vietos.

5. Važiuoti reikia kuo dešiniau (laikytis dešinio krašto) ir nekirsti ištiesinės linijos, (ištiesinės linijos kirtimas yra k.k.).

6. Už 200 metrų į priekį , reikia stebėti kelio ženklus, distanciją ir būti pasiruošusiam netyketumam.

7. Sustojimai tūri būti tikslūs prie STOP linijos , prie raudono šviesos signalo, todėl kad STOP linijos pervažiavimas yra K.K.

8. Privažiuojant prie sąnkryžos būtinai reikia sustoti , nepervažiuot susikirtimo linijos ,apsidairyti aplink ir įsitykinus 100 % , kad nieko nėra įvažiuoti į sąnkryžą.

9. Prie pesčiųjų perėją privažiuoti reikia atsargiai , mažinant greitį , pastebėjus žmonių būtina sustoti ir praleisti visus žmones stovint, kai pestieji jau pasišalino iš važiuojamosios dalies , galima judęti toliau.

SANKABA

1. Jeigu jūsų greitis yra iki 20 km/h , stabdome taip , spaudžiam sankabą po to stabdį arba juos abu iškarto.

2. Jeigu jūsų greitis yra 40 km/h , stabdymas kitoks (reikia pradėti stabdyti , stabdome iki 30 km/h /20 km/h ,po to tik spaudžiame sąnkabos pedalą ir abu pedalus ir sustojame iki galo.

3. Sankabą negalima laikyti ant pavaros nedaugiau kaip 5 sekundžių tai yra k.k.

PAVAROS

1 pavara nuo 0 km/h iki 20km/h

2 pavara nuo 20 km/h iki 40 km/h

3 pavara nuo 40 km/h iki 60 km/h

4 pavara nuo 60 km/h iki 80 km/h

5 pavara nuo 80km/h iki 220 km/h

Važiuojant pavarą galima išjungti, tik kai sustoja automobilis.

POSŪKIAI

1. Posūkius reikia rodyti iš anksto už 30 metrų iki posūkio arba kito manevro, tuo metu mes įspėjam vairuotojus, kurie važiuoja iš galo.

2. Labaj daug vairuotojų nerodo posūkio signalo manevruojant, bet jie labaj svarbūs.

MANEVRAVIMAS

1. Manevruojant reikia visada apsižiūrėti visus veidrodžius, jei nėra kliūties rodome posūkį , dar karta žiūrime į veidrodį , tik po to sūkame vairą manevro link.

2. Norint pabaigti manevrą , reikia vėl pažiųrėti į veidrodžius , parodyt posūkį , kad norime sugrįžti , tik pamatant automobilį galiniame veidrodyje, reikia pravažiuoti 50 metrų, tik tada pradėti grįžti į savo juostą.

KRITINĖS KLAIDOS

1. Kritinės klaidos yra tos ,po kurių egzaminas jau nebetęsiamas.

2. Padarius kritinę klaidą automobilis stabdomas ir jūs grąžtate į Regitrą.

3. Nekritinės klaidos yra tokios klaidos po kūrių egzaminas gali tęstis iki aštuonių nekritinių klaidų.

4. Specifinės klaidos yra tokios klaidos po kūrių egzaminas tęsiamas iki šešių specifinių klaidų , po to egzaminas stabdomas.

5. Specifinė klaida yra tokia klaida kuri kartojasi šešis kartus. Pvz: viena ir ta pati klaida kartojasi šešis kartus (šešis kartus užgęso automobilis)

KAIP SUVALDYTI SAVE IR STRESĄ EGZAMINO METU?

Neskūbėti, pradedant laikyti egzaminą. Pradžioj susipažinkite su Egzaminatoriumi, pakalbėkite su juo, nusiraminkite. Prieš sėdant į automobilį, atsiminkite savo pirmą vairavimo pamoką, kurioje vairavimo instruktorius jųs mokino taisyklingai sedėti, kaip įjungti artimųjų šviesų žibintus, kaip įjungti pavaras ,kur yra posūkiai, rankinis, avarinė šviesos signalizacija ir nepamirškite užsisegti saugos diržo. Pabandykite pavažinėti su transporto priemonę, priprasti prie jos gabaritų, pastabdykite daugiau, pajudėkite iš vietos dešimt kart stabdant ir pradedant jūdėjimą iš vietos. Tokiu būdu jūs greičiau priprasite prie sankabos, tuo metu praeis gana ilgas laiko tarpas ir jūs nusiraminsite. TIK TADA PRADĖKITE PRAKTINĮ VAIRAVIMO EGZAMINĄ.

Maršrutai VĮ Regitra:

REGISTRACIJA